W dniach 27-28 maja 2022 w Zamku Książ w Wałbrzychu miało miejsce spotkanie Rady Konsultacyjnej Projektu.

Na posiedzeniu Rady omówiono bieżące postępy Projektu, wysłuchano cennych porad Członków Rady Konsultacyjnej i podjęto dyskusję nad kierunkami dalszych prac. Rozmowy odbywały się przy udziale Interesariuszy. Konstrukcja spotkania pozwoliła na realizacje Modułu Projektu obejmującego komunikację i zaangażowanie środowiska Naukowców oraz stron zainteresowanych.

W Posiedzenie Rady Konsultacyjnej uczestniczyli:

• Prof. Dr. Werner Konold, Albert-Ludwigs-Universität Freiburg / Uniwersytet Alberta-Ludwika we Fryburgu
  • Magdalena Erdman, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Dr. Samuel Wittwer, Stiftung Preußische Schlösser und Gärten, SPSG / Fundacja Pruskie Pałace i Ogrody
  • Prof. Dr. Marcus Köhler, Technische Universität Dresden/ Uniwersytet Techniczny w Dreźnie
  • Anna Żabska, Prezes Zamku Książ w Wałbrzychu
  • Dr inż. Justyna Jaworek-Jakubska, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
  • Ewa Adamczak, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
  • Łukasz Przybylak, Europejskie Centrum Sztuki Ogrodowej im. Eduarda Petzolda, ECSO, Ścinawka Górna
  • Cord Panning, Stiftung „Fürst Pückler-Park“ / Fundacja „Park Księcia Pücklera Bad Muskau”
  • Marlen Hößelbarth, Technische Universität Dresden/ Uniwersytet Techniczny w Dreźnie
  • Erik Kurzweil, Sächsische Staatskanzlei Sachsen / Saksońska Kancelaria Państwowa, Saksonia
Dziękujemy naszemu Partnerowi – Zamek Książ w Wałbrzychu za gościnność podczas posiedzenia Rady.

fot. Zamek Książ w Wałbrzychu